Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Zespół Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej „Ostoja” zaprasza do udziału w cyklu warsztatów „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Głównym celem szkolenia jest wsparcie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Zajęcia skierowane są do każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji.

 

CZEŚĆ I – kurs podstawowy

„Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?”

Termin: 2 marca – 11 maja 2020 r.

Tematyka zajęć obejmuje: naukę umiejętności rozpoznawania i rozmawiania o uczuciach, stawiania jasnych granic i wymagań, zachęcania dzieci do współpracy, wspierania samodzielności dzieci czy rozwiązywania problemów i konfliktów. Kolejne tematy pozwalają poznać sposoby uczenia dzieci samodyscypliny, uwalnianie od grania ról i niekorzystnego etykietowania oraz wzmacnianie ich poczucia własnej wartości. W tym podstawowym module uczestnicy poszerzają świadomość własnych celów wychowywania. Ukończenie części I jest warunkiem uczestniczenia w części II lub III.

Zajęcia odbywają się raz  tygodniu w godzinach 17:00-20:00

Miejsce zajęć: Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Ostoja” ul. Pijarska 17A/1, Nowy Sącz 

Zapisy: TUTAJ


CZĘŚĆ II
„Rodzeństwo bez rywalizacji”

Termin: 3 marca – 12 maja 2020 r. 

Tematyka zajęć obejmuje: naukę radzenia sobie z trudnymi uczuciami dzieci (np. zazdrością między rodzeństwem) i sposobów interwencji w sytuacjach kłótni i konfliktów między dziećmi. Rodzice doskonalą umiejętności wzbudzania ducha współpracy zamiast rywalizacji, unikania porównywania rodzeństwa. Kurs przeznaczony jest dla absolwentów części I.

Zajęcia odbywają się raz  tygodniu w godzinach 17:00-20:00

Miejsce zajęć: Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Ostoja” ul. Pijarska 17A/1, Nowy Sącz 

Zapisy: TUTAJ


Trening umiejętności społecznych dla uczniów klas IV – VIII

Termin: 26 lutego – 29 kwietnia 2020 r.

Zespół Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej „Ostoja” zaprasza do udziału w treningu umiejętności społecznych pt. „Porozmawiajmy ze sobą”. Zajęcia mają formę warsztatów prowadzonych przez dwóch specjalistów. Skierowane są do uczniów szkół podstawowych i będą realizowane w trzech grupach wiekowych:

 

SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV-VI

Zajęcia odbywają się raz  tygodniu w godzinach 16:15 – 17:45

Miejsce zajęć: Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Ostoja” ul. Pijarska 17A/1, Nowy Sącz 

Zapisy: TUTAJ


SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY VII-VIII

Zajęcia odbywają się raz  tygodniu w godzinach 18:00 – 19:30

Miejsce zajęć: Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Ostoja” ul. Pijarska 17A/1, Nowy Sącz 

Zapisy: TUTAJ


SZKOŁA ŚREDNIA KLASY I-IV

Zajęcia odbywają się raz  tygodniu w godzinach 16:15 – 17:45

Miejsce zajęć: Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Ostoja” ul. Pijarska 17A/1, Nowy Sącz 

Zapisy: TUTAJ

 

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny, nr 733 737 578