Jak widzę swoje dziecko? To nie tylko tytuł tego podcastu, ale i refleksyjne pytanie, które powinieneś sobie zadać, jeżeli jesteś rodzicem. Czy warto oceniać i porównywać? A może czas zacząć wydobywać z dziecka tzw. perły? Jak zmienić negatywne myślenie na pozytywne?  Żyjemy w społeczeństwie, wychowywanym w nieustannej krytyce.

Często tę krytykę przenosimy na swoje dzieci. Jednak idąc tym tropem, Twoje dziecko zacznie unikać rozmów z Tobą, wynosząc ból z domu rodzinnego i wnosząc go w swoje dorastanie i dorosłość. Im wcześniej zmienisz schemat myślenia z niezadowolonego krytyka w tropiciela dobra, tym szybciej osiągniesz dobrą więź ze swoim dzieckiem. Ten podcast to nic innego jak trening pozytywnego myślenia. Jednak skupia się ono wokół Twojego dziecka. Brzmi zbyt skomplikowanie?

Koniecznie wysłuchaj podcast! Znajdziesz tu praktyczne przykłady, jak zauważać w dziecku dobro i skupiać się na tym, co pozytywne (nawet jeżeli naprawdę nie jest łatwo). A na koniec zadanie domowe! Ale spokojnie – nie jest na ocenę!