Właśnie nadszedł czas na to, abyś zamiast patrzeć na dziecko przez pryzmat swoich oczekiwań, nauczył się rozpoznać i rozumieć jego emocje. Odcinek podcastu, zatytułowany: “Jak pomóc dziecku radzić sobie z trudnymi emocjami?” odpowiada na wiele ciekawych, choć często trudnych pytań.

Dlaczego poważnym błędem wychowawczym jest mówienie dziecku: „jesteś niegrzeczny”? W takim razie co mówić, kiedy źle się zachowa?

Komunikacja werbalna, czy niewerbalna – w jaki sposób wyrażać swoje emocje?

Czy wiesz czemu zadawane dziecku pytania: „Dlaczego płaczesz?”, „Co się stało?” nie przynoszą takich skutków, jakie oczekujesz?

Jak radzić sobie z trudnymi emocjami dziecka?

Być może znasz wiele języków. Jednak aby być dobrym rodzicem, niezbędne jest nauczenie się jeszcze jednego. Jest to język uczuć. Co to za język i jak się go nauczyć? Już wkrótce się dowiesz! W podcaście znajdziesz także liczne przykłady, jak w praktyce sprawdzają się przedstawione pomysły. Dostaniesz także motywację, aby samemu stworzyć podcastowy język uczuć!