Szósty podcast jest mocną kontynuacją piątego, zatytułowanego: „Jak stawiać granice w wychowaniu?”. Jeżeli jeszcze go nie wysłuchałeś, gorąco do tego zachęcamy.

Jak w każdym z serii naszych podcastów, ten też zaczniemy od omówienia zadania domowego. Katarzyna Gajdosz-Krzak, prowadząca rozmowę opowie o swoim świeżym sukcesie w skutecznym stawianiu granic swojemu dziecku. Jest to doskonały przykład na to, że prezentowany przez nas sposób na wychowanie w dialogu naprawdę działa.

Szósty podcast zatytułowany: „Czym różni się kara od konsekwencji?” niesie ze sobą cenną wiedzę, która jest elementarną podstawą dobrych relacji między rodzicem i dzieckiem.

Co zrobić, żeby dziecko namacalnie odczuło skutki swoich działań? Jednocześnie ważne, by nie czuło, że rodzic robi mu „na złość” czy z własnego „widzi mi się”, ale z prawdziwej troski stawia granice.

Dowiedz się, co robi kara, a co konsekwencja. Czy warto przeliczać ilość kar i szlabanów za każde nieposłuszeństwo dziecka?

Zastanawiałeś/aś się kiedyś, czy dobrze jest dać szansę wytłumaczenia się dziecku, dlaczego nie wywiązało ze zobowiązań wobec Ciebie? Czy może bezwględnie ucinać dyskusję?

Jakie konsekwencje powinny ponosić dzieci za to, że obrażają rodziców?

Dlaczego kary, choć są skuteczne to krótkotrwałe?

Wysłuchaj podstastu i wychowuj w miłości!

Z Haliną Czerwińską — psychologiem, pedagogiem i trenerem Szkoły dla Rodziców i Wychowawców rozmawia Katarzyna Gajdosz-Krzak.

 

Podobał Ci się podcast? A może w jakiś sposób Cię poruszył? Koniecznie daj nam znać! Kontakt: podcasty@ostoja.szkola.

 

Chciałbyś wesprzeć działania Fundacji Ostoja w Nowym Sączu i rozwój naszych podcastów:

  • podaruj nam swój 1% podatku
  • dokonaj dowolnej wpłaty na nr konta: NBP PARIBAS 29 1600 1462 1896 2938 9000 0001

Za wszelkie formy wsparcia serdecznie dziękujemy!