OSTOJA Zespół Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej została założona w 1998 roku w celu wspierania rodziców w wychowaniu dzieci i młodzieży. Podstawowym zadaniem OSTOI jest realizowanie programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” doskonalącego sztukę dialogu, opartą na szacunku i godności drugiego człowieka. OSTOJA podejmuje próbę ukazania, czym jest miłość w codziennych relacjach i jak można ją wyrazić poprzez gesty, słowa i zachowania.

U schyłku życia będziemy sądzeni z miłości
św. Jan od Krzyża

Krótki czas oczekiwania na spotkanie lub badanie diagnostyczne

Nowoczesne narzędzia diagnostyczne i badawcze

Doświadczona kadra pracująca pod superwizją

Rodzinna atmosfera spotkań indywidualnych i grupowych

Rekomendacje Rzecznika Praw Dziecka, ORE, IPZin

SKŁAD ZESPOŁU OSTOJA

Halina Czerwińska

Prezes Fundacji OSTOJA, psycholog, pedagog, mediator, edukator, trener profilaktyki zintegrowanej, specjalista ds. terapii emocjonalnej

Psycholog, pedagog, mediator, edukator i koordynator programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, instruktor programu „Golden Five”, trener profilaktyki zintegrowanej – realizuje pakiet programów profilaktycznych: „Archipelag Skarbów”, Mediacje Rówieśnicze (program autorski), Szkoła dla Rodziców i Wychowawców, Golden Five. Posiada doświadczenie realizacji pakietu programów w projekcie międzynarodowym Commenius Regio. Specjalista do spraw terapii emocjonalnej, opracowała program pt. „Edukacja Emocjonalna” przeznaczony dla uczniów klas I – VI szkół podstawowych oraz program pt. „Porozmawiajmy ze sobą” skierowany do uczniów klas gimnazjalnych. Mama pięciorga dzieci. Jej celem jest wychować dzieci dla MIŁOŚCI. Uwielbia chodzić po górach, pływać i czytać książki. Służy wiedzą i doświadczeniem w zakresie problemów wychowawczych.

Monika Potoczek

Psycholog, doradca zawodowy, terapeuta pedagogiczny, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Studia magisterskie z psychologii ukończyła z wyróżnieniem na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończyła studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego, doradztwa zawodowego oraz terapii pedagogicznej, a także 2-letnie Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży. Obecnie jest w trakcie całościowego, specjalistycznego 4-letniego podyplomowego szkolenia Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Pracuje pod superwizją. Stale podnosi swoje kompetencje poprzez udział w różnych warsztatach i konferencjach.

Maria Wawszczak

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta

Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyła studia psychologiczne w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, podyplomowe studium psychoterapii w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz podyplomowe studium z terapii rodzin. Uczestniczyła w licznych warsztatach i szkoleniach prowadzonych przez krajowych i zagranicznych specjalistów w ramach Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Posiada doświadczenie w psychoterapii osób dorosłych i psychoterapii młodzieży (autorski projekt zajęć w grupie terapeutyczno – rozwojowej), terapii rodzin oraz prowadzenia młodzieżowego telefonu zaufania). Oferuje wsparcie w sytuacjach kryzysowych, leczenie zaburzeń lękowych, depresyjnych, nerwicowych, osobowościowych i innych zaburzeń emocjonalnych.

Anna Krajewska

Trener profilaktyki zintegrowanej

Z wykształcenia absolwentka ochrony środowiska i biologii molekularnej, z zamiłowania promotorka ekologicznego stylu życia (sport, zdrowe odżywianie). Od 2011 roku certyfikowany trener programu profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów oraz programów wczesnej profilaktyki dziecięcej (Magiczne Kryształy, Cukierki, Odczuwaj, Ufaj, Mów), gdzie realizuje pasję szeroko pojętego „zrównoważonego rozwoju”. Od 2012 roku związana z fundacją Homo – Homini im. Karola de Foucauld oraz fundacją Ostoja, gdzie przez 2 lata pracowała jako koordynator projektu „Unikaj nałogu – metodą dialogu”. Aktualnie zaangażowana w tworzenie programu profilaktyki złych nawyków żywieniowych wśród dzieci i ich rodziców.

Godziny pracy sekretariatu

Poniedziałek – piątek