O nas

Od 1998 roku…

OSTOJA Zespół Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej została założona w 1998 roku w celu wspierania rodziców w wychowaniu dzieci i młodzieży. Podstawowym zadaniem OSTOI jest realizowanie programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” doskonalącego sztukę dialogu, opartą na szacunku i godności drugiego człowieka. OSTOJA podejmuje próbę ukazania, czym jest miłość w codziennych relacjach i jak można ją wyrazić poprzez gesty, słowa i zachowania.

„U schyłku życia będziemy sądzeni z miłości”

Św. Jan od Krzyża

o nas

Nasze zalety

Krótki czas oczekiwania na spotkanie lub badanie diagnostyczne

Nowoczesne narzędzia diagnostyczne i badawcze

Doświadczona kadra pracująca pod superwizją


Rodzinna atmosfera spotkań indywidualnych i grupowych

Z

Rekomendacje Rzecznika Praw Dziecka, ORE, IPZin

o nas

Nasza siedziba

o nas

Skład zespołu OSTOJA

Halina Czerwińska

Halina Czerwińska

Prezes Fundacji OSTOJA, psycholog, pedagog, mediator, edukator, trener profilaktyki zintegrowanej, specjalista ds. terapii emocjonalnej

Psycholog, pedagog, mediator, edukator i koordynator programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, instruktor programu „Golden Five”, trener profilaktyki zintegrowanej – realizuje pakiet programów profilaktycznych: „Archipelag Skarbów”, Mediacje Rówieśnicze (program autorski), Szkoła dla Rodziców i Wychowawców, Golden Five. Posiada doświadczenie realizacji pakietu programów w projekcie międzynarodowym Commenius Regio. Specjalista do spraw terapii emocjonalnej, opracowała program pt. „Edukacja Emocjonalna” przeznaczony dla uczniów klas I – VI szkół podstawowych oraz program pt. „Porozmawiajmy ze sobą” skierowany do uczniów klas gimnazjalnych. Mama pięciorga dzieci. Jej celem jest wychować dzieci dla MIŁOŚCI. Uwielbia chodzić po górach, pływać i czytać książki. Służy wiedzą i doświadczeniem w zakresie problemów wychowawczych.

Maria Wawszczak

Maria Wawszczak

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta

Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyła studia psychologiczne w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, podyplomowe studium psychoterapii w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz podyplomowe studium z terapii rodzin. Uczestniczyła w licznych warsztatach i szkoleniach prowadzonych przez krajowych i zagranicznych specjalistów w ramach Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Posiada doświadczenie w psychoterapii osób dorosłych i psychoterapii młodzieży (autorski projekt zajęć w grupie terapeutyczno – rozwojowej), terapii rodzin oraz prowadzenia młodzieżowego telefonu zaufania). Oferuje wsparcie w sytuacjach kryzysowych, leczenie zaburzeń lękowych, depresyjnych, nerwicowych, osobowościowych i innych zaburzeń emocjonalnych.

Monika Potoczek

Monika Potoczek

Psycholog, doradca zawodowy, terapeuta pedagogiczny, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji

Psycholog, doradca zawodowy, terapeuta pedagogiczny, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Studia magisterskie z psychologii ukończyła z wyróżnieniem na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończyła studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego, doradztwa zawodowego oraz terapii pedagogicznej, a także 2-letnie Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży. Obecnie jest w trakcie całościowego, specjalistycznego 4-letniego podyplomowego szkolenia Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Pracuje pod superwizją. Stale podnosi swoje kompetencje poprzez udział w różnych warsztatach i konferencjach. 

Anna Krajewska

Anna Krajewska

Trener profilaktyki zintegrowanej

Z wykształcenia absolwentka ochrony środowiska i biologii molekularnej, z zamiłowania promotorka ekologicznego stylu życia (sport, zdrowe odżywianie). Od 2011 roku certyfikowany trener programu profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów oraz programów wczesnej profilaktyki dziecięcej (Magiczne Kryształy, Cukierki, Odczuwaj, Ufaj, Mów), gdzie realizuje pasję szeroko pojętego „zrównoważonego rozwoju”. Od 2012 roku związana z fundacją Homo – Homini im. Karola de Foucauld oraz fundacją Ostoja, gdzie przez 2 lata pracowała jako koordynator projektu „Unikaj nałogu – metodą dialogu”. Aktualnie zaangażowana w tworzenie programu profilaktyki złych nawyków żywieniowych wśród dzieci i ich rodziców.

Telefon

733 737 578

Godziny pracy sekretariatu

Poniedziałek – piątek
16:00 – 20:00

Adres

ul. Pijarska 17a/1
33-300 Nowy Sącz

Ostoja Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej

NIP: 734 198 37 57
ul. Pijarska 17A/1
33-300 Nowy Sącz
Numer konta:
04 1140 2004 0000 3002 4157 3747

NIP: 734 198 3 3002 4157 37

Fundacja Ostoja

KRS: 0000413295
ul. Piotra Krzykalskiego 1
33-300 Nowy Sącz
Numer konta:
29 1600 1462 1896 2938 9000 0001
NIP: 734 351 51 15

 

 

Zgoda: