TWÓJ NASTOLATEK POTRZEBUJE CIEBIE POZYTYWNY POTENCJAŁ MŁODZIEŻY  POLSKA – MALTA – LITWA TERMIN: 30 MAJA 2022  9:00 – 14:00


Fundacja Ostoja w Nowym Sączu zaprasza do udziału w XVII konferencji poświęconej wychowaniu. Tegoroczne spotkanie ma charakter międzynarodowy i jest częścią projektu „Youth Positive Potential” w ramach unijnego programu Erasmus+. Celem konferencji jest wskazanie metod i rozwiązań mających na celu wzmocnienie kondycji psychicznej i celów życia młodych ludzi. Wydarzenie będzie też okazją do poszerzenia wiedzy na temat zagrożeń i specyfiki funkcjonowania młodzieży w dobie pandemii i traumatycznych przeżyć związanych z wojną na Ukrainie. Pozwoli wskazać rodzicom, nauczycielom i wszystkim dorosłym metody dawania wsparcia psychicznego i rozwiązywania problemów młodych ludzi.  Konferencja posłuży również upowszechnieniu programu profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów”.   Wykłady: prof. dr hab. n. med. JADWIGA JOŚKO-OCHOJSKA – Śląski Uniwersytet Medyczny „W pułapce stresu”
  1. dr JERZY SMOLEŃ – Akademia Ignatianum w Krakowie „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię potrzebuję – spojrzenie oczami młodych”
dr SZYMON GRZELAK – Instytut Profilaktyki Zintegrowanej w Warszawie „Czym jest profilaktyka zintegrowana” dr MIRIAM SCIBERRAS – Life Network Foundation Malta „Program Archipelag Skarbów na Malcie” mgr LUCYNA NARKIEWICZ-SKÓRKO –  Vilniaus Pedagoginė Psichologinė Tarnyba „Pozytywny potencjał i problemy młodzieży na Litwie – dobre praktyki i skuteczne rozwiązania” mgr HALINA CZERWIŃSKA – Fundacja Ostoja w Nowym Sączu „Miłość nie wystarczy – czego potrzebuje dorosły w relacji z nastolatkiem” —————————————————————————————————————————————————- Konferencja odbędzie się stacjonarnie oraz on-line za pośrednictwem platformy CloudA WSB-NLU. Udział w konferencji jest nieodpłatny. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający udział. ZAPISY: https://www.wsb-nlu.edu.pl/pl/wydarzenia —————————————————————————————————————————————————- ŹRÓDŁA FINANSOWANIA PROJEKTU: Erasmus+ PARTNERZY PROJEKTU: Instytut Profilaktyki Zintegrowanej Vilniaus Pedagoginė Psichologinė Tarnyba Life Network Foundation Malta PATRONAT HONOROWY: Rzecznik Praw Dziecka – Mikołaj Pawlak Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie Kuratorium Oświaty w Krakowie PATRONAT NAUKOWY: Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu PATRONAT MEDIALNY: Tygodnik Niedziela Tygodnik Gość Niedzielny Miesięcznik Wychowawca Dobry Tygodnik Sądecki  – DTS24.PL Radio RDN Portal Małopolska Online Gazeta i Portal MiastoNS Portal Sądecki.News Tygodnik Podhalański Portal Krynica TV Portal Podhale24